REPORTAŻ Ostatni ludzie Czarnobyla 2

Materiał dokumentalny stworzony razem z portalem napromieniowani.pl, pokazuję on przebieg akcji pomocowej rdzennym mieszkańcom strefy Czarnobylskiej tak zwanym samosiołom. Ze względu na trudne warunki i konieczność ciągłej gotowości z kamerą, kamera była umieszczona na stałe na rig'u z założonymi szybkimi obiektywami co dało maksimum elastyczności operatorowi. Na kamerze był umocowany mikrofon kierunkowy do wychwytywania tego, co działo się nagle, a monologi prowadzącego były nagrywane za pomocą mikrofonu krawatowego.

REPORTAŻ Ostatni ludzie Czarnobyla

Materiał dokumentalny zrealizowany z portalem napromieniowani.pl, pokazuję on przebieg akcji pomocowej rdzennym mieszkańcom Czarnobylskiej strefy zamkniętej - samosiołom. Ze względu na trudne warunki i konieczność ciągłej gotowości z kamerą, kamera była umieszczona na stałe na rig'u wraz z obiektywami co dało maksimum elastyczności operatorowi. Na kamerze był umocowany mikrofon kierunkowy do wychwytywania tego, co działo się nagle, a monologi prowadzącego były nagrywane za pomocą mikrofonu krawatowego.

REPORTAŻ Głosy Czarnobyla

Dokumentalny materiał zrealizowany w czarnobylskiej strefie zamkniętej razem z portalem napromieniowani.pl. Dokument ukazuje odtwarzanie muzyki na przenośnym gramofonie z płyt winylowych znalezionych w zonie. Ważnym elementem było dobre uchwycenie dźwięku, w tym celu podczas nagrywania dźwięk był bezprzewodowo pobierany z mikrofonu krawatowego schowanego przy głośnikach. Przy nagrywaniu materiału używaliśmy wielu bardzo szerokich oraz bardzo wąskich kadrów, by ukazać pustkę i ogrom strefy oraz by w tej pustce znaleźć i przybliżyć historię życia ludzi, które miało tam miejsce.
ul. Kapitańska 11, Stary Kisielin
65-548 Zielona Góra
tel. +48 533 282 607
mail. kontakt@xbestcinema.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone XBestCinema © 2013 - 2020